Log. Shqiptare & greke, me ne fund… miq? 28 tetor 2021 | ABC News AlbaniaMe intervista të thelluara apo panele debati, emisioni LOG. Transmetohet live çdo të hënë, të martë dhe të enjte në orë 21.00 në ABC.

Per informacionet me te fundit klikoni:

Web:
Facebook:
Instagram:
Subscribe kanalin tone ne: youtube:

#abcnews#abcnewsalbania#Log.

https://www.youtube.com/watch?v=r2nvfySENAk

Responses (47)

 1. Z.prfesora bravo qe po na tregoni shum gjera te duhura ne ket panel jeni te merkullushem se ka patur burra si z.rizma lile e Jo si sot burrat e mir e mbajn shtetin e mbahen mend per punen e mir qe kan ba ne ato vite

 2. Politika e Berishes 92-96 i ka pas acaruar marredheniet keq me Greqine….
  Pastaj faktoret nacionaliste bejne punen e tyre…….
  Gjithsesi populli grek ishin dhe jane mikprites
  Shqiptaret qe emigruan ne greqi ,duke qene popull i lene ne erresire nga propaganda komuniste dhe e Berishes ,, antigreeke etj etj…
  Kjo ndikoj negativisht ne marredheniet mes
  dy vendeve dhe Emigrantet e vuajten kete kaluara…..

 3. Ruci, tipik grek qe hedh helmin dhe asnje nga keta shqiptare te blere nuk ja kthen fjalen. NUK KA minoritet etnik grek ne Shqiperi. Greket jane te ardhur si emigrante ne kohen e Ali pashe Tepelenes, kane qene argate qe punonin tokat e shqipatareve, prandaj i kane pasur fshaterat ne fushe, prane arave per te punuar.

 4. Camve ja Pin gjakun djer ne pik te fundit ja moren token shtepin jeten i debuan… keto kurvat flasin per nje cop minoriteti me 1 mij veta .tradhetar lepirs k…. Per nje cop karrike per perfitime personale

 5. Juve jini injorantë dhe by**ë qi**ë more lapashanë. Vetëm Greqia dhe Sërbia nuk bëhen miq, sepse janë të ndërtuar në trojet shqiptare.
  Greqia pikë së pari mban ligjin e luftës me Shqipërinë.
  Së dyti nuk njeh gjenocidin Çam.
  Së treti në 49- sulmoi ushtarakisht Shqipërinë.
  E katërta në 97- tën shfrytëzoi situatën që Shqipëria mbeti pa qeveri, pa ushtri dhe do të sulmonte për të marrë të ashtuquajturin Vorio Elpir, por falë kryeministres turke Tansu Çhiler që i dha Greqisë ultimatum të prerë, që në qoftë se sulmon Shqipërinë ke të bësh me Turqinë dhe brenda 24-orëve unë do të pi kafenë në kafenenë më të mirë të Athinës dhe Greqiabisht lagur i këtheu forcat mbrapsh.
  Së pesti mori detin shqipëtar.
  Së gjashti është bërë pengesa kryesore për fillimin e bisedimeve të Shqipërisë me K. E.
  Së shtati në luftën e Kosovës, e gjithë bota ishte me luftën e drejtë të Kosovës, kurse Greqia e juaj "mike" ishte pro Sërbisë.
  Së teti Kosova është njohur nga 140 vende të botës, shtet i pa mvarurGreqia juaj"mike"nuk e ka njohur.
  Tashti pa na thoni more lapashanë ku e shikoni juve miqësinë e greqisë, por edhe gazetarët nuk guxojnë të thonë të vërtetën se ose do ti kërcënojë, ose do ti shpallë non grata.
  Prandaj mbylleni atë halenë dhe mjaft hëngërt, se po ju bije herë goja prej kilometrosh larg.

 6. Milo osht gjarpër e i shitur ,nji shtet i fuqishëm edhe nëse e shikon mo të dobët fqinjin nuk i ve komën ,kjo gjë duket në drit të diellit që Greqia i do varret si gozhda e Nasradinit ,Greqija nuk heq dor nga vorjo epiri , e politikanët tan jan të shitur e nëse do rrim urt mo keq do shkoj ,duhet në rradh të par të pastrojm llumin ton,e pastaj të ndalojm kdhetrat e fqinjve,rrofshin bijt dinjitoz si Hoxha 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 7. Të gjitha këto debate që bëhen, bëhen në prani të përfaqësisë së minoritarëve grek shqipëtar dhe jo qeverisë greke. Prandaj me tensione me më pak të ulta dhe të qeta. Diskutoni kur keni përfaqësuesit qeveritar grek me këtë nivel. Zoti Artan Hoxha i the të gjitha gjërat shumë saktë dhe bukur. Vlerën tënde patriotike e ngre më tepër kur thua se nuk pranove shërbimin e fshehtë grek për të bërë ty të heshtur. Ka shumë shqipëtar, që i janë thyer kësaj oferte, ndoshta edhe politik nr 1 të vendit.

 8. Po si ka mundesi qe cdo poshtersi qe eshte bere ne Shqiperi del emri moster sali berisha. Po pse mo moster nuk e le ne qetsi Shqiperine o mostra sali berisha,qe ishalla o Zoti i Madh mos te zente 2022..AMIN.

 9. Greqia eshte shtet I shpikur nga vete europa hitorianet grek e thon kete….. Shqiperia e madhe ose Europes I erdhi fundi! Do vendosen raketate s 400 500 te rusit ne sazan ti qiet nena Europes…. Kjo eshte fatura qe duhet te paguaje per vuajtjet e shqiptarve!

 10. Shqiptaret edhe greket kurr nuk jane ken miq, mik I thu ti atij qe kur ti vije mundesia te perdhunon te djeg te gjalle , ta rrjep Mishin ti vret foshnjat para syve? Kurr nuk I kena pas miq as nuk kemi per ti pas

 11. ky moderatori definitivisht mund te quhet dhelper qe ne cdo moment kur Ksenofoni ose Nazarko merr iniciativen te flet sic duhet ne lidhje me respektimin i minoretit shqitar nr greqi ai ju nderhyn dhe ndron temat. Eshte sakt mund te jet ky nje nga ato qe ka perfituar nga fonde te zeza greke…i shitur.

 12. Na i bëtë grekët shumë të dashur po të ishin aqë të mir me ne përse nuk e heqin lligjin e luftës përes nuk i lejuan njerzit që lindën në Çamëri të shikonin shtëpitë e tyre që ata i dëbuan????? apo edhe ju jeni si kali trojet

 13. Nuk mund te kete mardhenie te mira me Greket perderisa nga ana tjeter mbahet ne fuqi……LIGJI I LUFTES…..kundra Shqiperise. Mos'njohja nga ana e Greqise e……GJENOCIDIT TE CAMERISE….dhe Mos'njohja gjithmone nga ana e tyre e……RREPUBLIKES SE KOSOVES…..!!!

 14. Faleminderit Artan Hoxha, po thua ato qe I di cdo shqiptar por edhe greket vet, panvaresisht se greket nuk e pelqejne kete te vertete. Respekt per profesor Krisafin!
  Turp per Rucin qe eshte profesor por flet si disa media greke qe thone cfare duan ata qe populli te besoje e jo te beje analize te vertete shkencore te fakteve.

Leave a Reply